| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a la matematica-informatica...Am nevoie de ajutorul vostru pentru ca nu stiu ce facultate sa aleg...Imi plac matematica si fizica si nu stiu limbi straine:d. Mi-ar placea la academia de politie, insa din cate am inteles limbile straine sunt elementare.Astept raspunsurile voastre happy. Multumesc

Răspuns Câştigător
| sagetator a răspuns:

Esti in clasa a 11-a, asa ca ai timp sa te axezi pe o limba straina. la academie se cere istoria romanilor, gramatica limbii romane si gramatica unei limbi straine. iti recomand engleza...e usoara si o sa o intelegi. e timp destul pana la finele clasei a 12-a, in plus, examenele o sa fie de tip grila. bafta!

2 răspunsuri:
| amaliax a răspuns:

Pentru academia de politie, pe langa ce ti-a enumerat ditzu, mai ai nevoie de o anume inaltime si de forma si forta fizica happy

| Azalea a răspuns:

De ce nu te duci la mate-fizica? Mi se pare cea mai buna facultate :X