| anny9999 a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a la profil de matematica-informatica, intensiv informatica si nu stiu la ce facultate sa dau.Eu fac multa matematica,fizica, chimie, informatica dar sunt 0 barat la aceste materii.La matematica ma pricepeam in gimnaziu dar matematica de liceu mi se pare mult mai grea si nu ma mai descurc asa bine.La materii gen romana.biologie,istorie,geografie,limbi straine,economie, psihologie ma descurc mai bine dar le fac la un nivel scazut adica o ora, maxim doua pe saptamana(in afara de romana) si nu stiu daca m-as descurca la ele la fel de bine daca le-as face la un nivel mai ridicat.Nu ma pasioneaza nici o materie in mod deosebit,vreau sa fac o facultate la care sa ma descurc, sa inteleg ce mi se preda si sa pot invata usor si daca se indeplinesc aceste conditii imi va placea facultatea si bineinteles vreau dupaceea sa imi gasesc de lucru(de preferat o meserie din care sa castig bine), nu sa fiu somera.Va rog sa ma ajutati, sa imi dati sugestii pentru ca chiar vreau sa ma hotarasc incotro o apuc pentru ca toata lumea ma intreaba si vreau si pentru mine sa stiu pentru ce sa ma pregatesc in viitor.

1 răspuns:
| Flaviia16 a răspuns:

Daca nu te descurci la acest profil ar trebui sa mergi la un profil uman si iti va fi si la bac mai usor happy De la un profil uman poti merge pe mult mai multe chestii happy de exemplu la drept