| Mewmew225200 a întrebat:

Sunt in clasa a 9a si vreau sa dau la academia militara. Se poate vedea ca fumez la vizita medicala? Adica cand imi fac radiografia la plamani? Nu fumez foarte des dar o fac.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si care ar fi problema? Pana vei ajunge sa dai pentru Academia Militara, ai sanse sa te lasi. Te feresti de parinti?

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde și de când o faci, daca o faci de ceva timp, cel mai probabil.
Daca te-ai apucat de curând, posibil chiar și așa sa se vadă.
Nu mai bine renunți la acest viciu toxic?
Îți vei mulțumi
Printre efectele principale negative amintesc:
1.libido scăzut, adică nu vei avea poftă de sex
2.probleme cu erecția, la un moment dat nu o sa prea vrea sa se trezească junioru'
3. pierderea prematura a vederii
4.scaderea performantelor papilelor gustative, adică nu o sa ai un gust foarte bun
5.probleme grave cu inima, creierul și plămânii pe termen lung
6.Chiar și moarte prematura
Acuma zi tu,merita astea pentru niște "fum"? Asta tu decizi, eu zic că mai bine ar fi daca te-ai lasa.
Fumatul nu e cool, deloc și nici aia care cred asta.
Daca ai probleme de orice fel, te pot ajuta eu cu niste sfaturi, păreri, opinii(lasă-mi pe ig un mesaj și vb mai multe la mihai._. 1829 )Dar fumatul nu-ți va face problemele sa dispară.
Plus de asta, daca incepi sa te lași de tot de fumat, plămânii tăi se pot recupera daca renunți la orice fel, de fum.
Bafta multa!