| WayhaughtK a întrebat:

Sunt la liceu pe filologie. Vreau sa dau la politie, dar vreau sa fac si o facultate sau altceva in paralel. As vrea sa ma mut in Canada. Ce se cauta acolo?
Si ce provincie e mai ok?

1 răspuns:
| Armatistul82 a răspuns:

Eu zic ca esti tare imprastiat, ca mine de altfel.
Concentraza-te pe un singur lucru, lasa vrajeala asta cu 2 facultati de-odata, si fa una, si pe langa ea, fa ceva cursuri/tutoriale care au legatura cu domeniul tau de activitate.
Adica te faci politist, incepi sa te antrenezi rau de tot, si poate ajungi la antitero.
In Canada se cauta cei mai buni, nu o meserie anume. Provincea care are cel mai mare PIB.