| IAnonimI a întrebat:

Sunt un basarabean ce deține cetățenia română, media la BAC 8, 00, există vreo șansă de a învăța la buget la o facultatea de litere? Dacă nu precum român de pretutindeni, ca român. Cum are loc echivalarea notelor? Ce universități mi-ați recomanda?

Mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce-ar fi să te inscrii și tu la un concurs, să candidezi cot la cot cu ceilalți și să-ți câștigi pe drept eventualul loc bugetat?

Ei, ce zici de asta?

| IAnonimI explică (pentru sierra1):

Sper că nu ai mai mult de 15 ani, am menționat astfel de variantă, citește până la capăt, opinia ta nu mă interesează.
Dacă știi cum are loc echivalarea notelor pentru ca să pot candida ca român "autentic" te rog să o ilustrezi.
Nu am spus că vreau să candidez ca basarabean! Nu inventa!
În zilele noastre trebuie să cunoști neticheta!

| dullcat a răspuns:

Unele facultati au locuri speciale pentru cei din Rep.Moldova etc.Succes!

| IAnonimI explică (pentru dullcat):

Mă așteptam la un răspuns mai desfășurat, dar mulțumesc.