| Gabitza1305 a întrebat:

Sunt un pic cam indecisa. Imi place foarte mult sa desenez, in special moda. Acum sunt la liceu, mate-info. Problema este ca nu ma pot hotari la ce facultate as putea merge: arhitectura-design (Bucuresti) sau la design vestimentar (Cluj). Ma tenteaza mai mult designul vestimentar insa nu stiu daca voi sta prea bine cu bani dupa ce termin iar despre cea de arhitectura nu prea am detalii.
As vrea sa stiu daca la arhitectura ai nevoie de multa fizica si mate pentru ca desi fac liceul cu mate nu ma pasioneaza (in schimb imi place informatica desi nu prea are legatura)
Voi ce ati alege intre cele doua?

2 răspunsuri:
| LillyCullen a răspuns:

Eu spun sa mergi la Cluj.Fa ceea ce iti place daca te tenteaza inseamna ca o sa ajungi cineva in viata^^. BAFTA:*

| Ro_Arhimania_1987 a răspuns:

Incearca aici http://arhimania.ro/ - Comunitatea studentilor arhitecti din Romania