| andreea567890123 a întrebat:

Tehnica dentara sau Asistenta medicală generala la facultate?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tehnicienii dentari BUNI fac foarte multi bani. Daca ai mana pentru asta o vei duce foarte bine. E plina tara de asistente dar tehnicieni dentari sunt mai rari. Castiga aproape cat un medic dentist. In Germania sunt foarte cautati. Nu ai ce compara cu un asistent. Fie chiar si cu facultate. Plus ca ai stresul mai mic. Nu te iei dupa toti pacientii sa tot dai la tratamente.

| bananabread a răspuns:

Asistenta medicala generala la facultate parerea mea