| MariusNWM a întrebat:

Termin clasa a 8-a si nu stiu unde sa dau cu mediile urmatoare:8 istorie, 7 geografie, fizica si chimie 6, biologie 9, romana 8, matematica 6, engleza 8, franceza 7.
Un sfat?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde doar de preferintele tale profesionale.
Ca nu te putem trimite la mate-fizica sau la mate-info, cand ai 6 la matematica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La științe sociale, umane.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai da la ce profil ai materii care iti plac sau la care crezi ca te-ai descurca mai bine. Daca esti mai mult pe geografie, biologie, limbi straine etc da la uman (ss sau filo).

| Nilsson a răspuns:

Notele pot fi inselatoare cateodata cand profesorii sunt mai indulgenti.
Gandeste-te la ce ti-ar placea sa faci in viata si de profil liceal te-ar avantaja cel mai mult.
Ai putea sa dai la politie pentru ca probele sunt la discipline umaniste iar in acest caz te-ar avantaja un profil socio-uman.

| TristanTzara a răspuns:

Ai șase la mate și la fizică/chimie, deci mate-info nu. La biologie ai bună, dar dacă dai la științele naturii, o să faci mult mate. Poate filo dacă te pasionează româna, istoria sau limbile. Daca nu, mai e si profilul economic.

| 0k8 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa te duci pe stiinte sau pe filo