| costelus972 a întrebat:

Știti cum se spune în spatele unui zâmbet se ascunde o tristețe și mai mare? Sincer nu știu dar ma gândesc la faptul ca putea fi mult mai rău, asta ma face sa zâmbesc și sa sper ca totul va fi bine (totul se întâmplă cu un scop)

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Cand ni se intampla noua ceva ne itrebam de ce nuai noua ni se intampla. Dar foarte multora li se intampla, doar ca nu stim.
Un om care a savarsit crime a fost condamnat la moarte prin spanzuratoare. Oamenii care asistau la executie spuneau ca nu se putea sa sfarseasca mai rau, dar unul dintre ei a spus ca se putea. Oamenii s-au uitat mirati la el si l-au intrebat cum? Pai intai sa-l beleasca si apoi sa-l spanzure, le-a raspuns omul.
Deci se poate si mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste cartea Pollyanna a lui Anna Porter. Sa vezi acolo cum trebuie sa vezi lucrurile bune in viata, chiar ca mereu se poate si mai rau. Mereu se poate mai rau. Daca noi avem probleme si o ducem rau altii au probleme si mai mari prin spitale unde stau de luni bune daca nu chiar ani. Problemele vin si trec, si dupa o tornada iasa soarele in cele din urma. Numai ca nu iasa asa de repede cum am vrea noi. Sigur va fi bine.