| Robeeert1 a întrebat:

Știe cineva concret cât câștigă NET, nu brut, un Asistent Medical General in Romania? Dar nu salariile de pe internet, aș vrea suma completă, cu sporuri, cu orele suplimentare obișnuite, nopți de gardă etc

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Totul depinde de vechime, domeniul in care lucreaza, gradul de specializare, deoarece incadrarea se face in functie de vechime si specializare, iar sporurile sunt in functie de locul unde lucreaza: mediu toxic, radiologic, chirurgical, prima urgenta etc. Orele suplimentare si noptile de garda se platesc separat si pot fi facute de toate categoriile de asistenti.

| ancaval a răspuns:

Depinde unde lucrează, stat/privat.
Depinde de facultate/postliceală.

De la 1600-3000, poate mai bine. Acuma na...suma exactă, fiecare leu, nu-l știu.
Dar ăștia cu salarii bombă, să știi că vin din specializări grele + ani grei în spatele lor, deci experiență.