| ELD a întrebat:

Tinand cont ca o sa termin liceul cu profil uman si faptul ca eu nu am facut matematica, as putea face fata facultatii de marketing? Daca imi puteti da si niste detalii...multumesc.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Fa-ti o impresie despre cursul de matematica economica : http://facultate.regielive.ro/......-3353.html

Sau, lectureaza lista disciplinelor : http://www.econ.ubbcluj.ro/......Marketing/

| MadRaven a răspuns:

Nu conteaza ce profil ai, la facultate se ia matematica cam de, a nivelul clasei 8a, si se aprofundeaza si devine mai complexa.
In plus, daca vrei ceva cu adevărat, nimic nu conteaza.
Baftă!

| andru10best a răspuns:

Daca chiar iti place marketing si chiar vrei sa inveti asta, sigur o sa faci fata. Eu de exemplu, am facut la profil real la liceu si la facultate si acum lucrez pe profil uman pentru ca asta ma reprezinta. Important este sa faci ce iti place cu adevarat si nu ce vor altii!

| PurceluAtomic a răspuns:

Daca te referi la marketingul de la ASE, aia o sa aiba pretentia sa stii m1 la nivel avansat.

| BestStudio a răspuns:

Cred ca esti mai bun de marketing tu nu crezi?

| AsP1r3 a răspuns:

Dupa cate stiu eu si m-am interesat pe internet si de la prieteni, da poti face fata la o facultate de marketing.
O zi buna iti doresc! Funda?