| andreeaiulianaaaaa a întrebat:

Totul despre cariera militara!
Ar fi frumos pentru o fata?
Este diferenta de politie?
La cate luni vii acasa de la liceu?
Liceul este acelasi lucru cu academia?
Este greu pentru o fata?
Ce materii trebuie sa stii la perfectie?

Răspuns Câştigător
| armygirl a răspuns:

În ceea ce privește liceul militar, la care am vrut să dau și eu, s-ar zice că dacă tot vrei să mergi pe militărie mai bine să mergi la un liceu civil. Prietenul meu, care e la liceul militar mi-a tot spus că nu e de fete și așa mai departe, că presiunea e mare. Dar dacă poți să reziști, de ce nu? Plus că e mai greu cu libertatea, ai bilete de voie destul de puține și nu poți să ieși din liceu când vrei tu.

Cu toate că eu mi-am ratat șansa la liceul militar, vreau sa merg pe academie. Fetele de la academiile militare spun ca se merită! E o carieră frumoasa și poți să mergi pe munca de birou dacă cea de teren nu îți prea convine. Iar diferența de politie îți dai seama că e destul de mare. E una să fi în armată și alta în poliție.
Iar în ceea ce privește venitul acasă, știu că de la liceul militar vii mai rar, în vacanțe, însă de la academii există mai multe permisii și vacanțele sunt cam la fel. Ideea e că la o academie e mai multă libertate decât la un liceu.

Multă bafta!

| andreeaiulianaaaaa explică (pentru armygirl):

Multumesc!laughing
Multa bafta si tie!❤️❤️

| MaRiAnAsg a răspuns (pentru armygirl):

Bună! vreau să urmez liceul militar, mă întreb dacă ai reușit să intri la o academie?

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Este foarte foarte greu si nu iti recomand deloc. Este greu si pentru o fata si pentru un baiat. Trebuie sa fii o fata dura si obisnuita cu strictetea si cu ordinele inutile si aberante. Multa caprarie, multa prostie, multe ordine date aiurea. Cei care nu rezista se apuca de baut si fumat. Mai bine faci un liceu normal si dupa dai la academie. Macar iti traiesti si tu perioada aceea mai bine.