| Amanu_Cristiana_1997 a întrebat:

TPU am nevoie de ajutor plizz stiti ocupații (meserii), care restricționează haine?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A restrictiona... haine! Nimeni nu intelege asta.
Poate sa le strimteze pentru ca sint largi? Da, la un croitor.
Poate sa impuna o tinuta la serviciu? Da, in afara de locurile unde te murdaresti si este nevoie de o salopeta, cam tot ce este birou, sau lucru cu publicul.
Dar restrictie inseamna interzicere. Nu cred ca sint meserii care sa interzica hainele (eh, in afara de cea mai veche meserie din lume...)

| Q69 a răspuns:

Restrictioneaza haine?

| gegeoani1 a răspuns:

Daca te referi la tinuta obligatori prin(restrictioneaza haine) atunci da in general cam orice industrie impune tinuta obligatorie industria medicala industria textila si etc etc cam toate industriile pana si vanzator sau chiar banker trebuie tinuta obligatorie :d dc?