| amilli a întrebat:

TPU, am scos o melodie, vreau sa-i fac si videoclip, am un prieten care are un Nikon, filmeaza si se poate face un videoclip destul de reusit cu el, Dar nu stiu ca dupa, ce am filmat toate scenele videoclipului, de ce program am nevoie ca sa sincronizez melodia cu videoclipul sau cum trebuie facut, mai exact ce trebuie sa fac dupa ce am filmat si am melodia, ce program, etc. Cel care ma ajuta primeste funda! happy

Răspuns Câştigător
| DoarImpreuna a răspuns:

Daca vrei free recomand VidePad sau altele de aici http://www.programegratis.com/tag/program-editare-video/

Daca ai bani unul cu interfata usoara de operare e Camtasia8 e pentru capturi de ecran dar are modulul de etitare care e foarte intuitiv si usor. Poti vedea pe videotutorial.ro cum lucreaza.

| amilli explică (pentru DoarImpreuna):

Iti multumesc pentru raspunsul dat, dupa cum ai vazut, te-am rasplatit cu o fundita, dar eu nu vreau cu mai multe imagini, filmam mai multe scene, iar dupa sa le impreunam si melodia sa se potriveasca cu buzele noastre, daca te pricepi in domeniu si m-ai putea lamuri in totalitate, ti-as fi foarte recunoscator.

| DoarImpreuna a răspuns (pentru amilli):

Ai putea face asta cu Camtasia de care spuneam. Cu oricare ai lucra ca sa potrivesti secventele cu sunetul e munca manuala multa. Tre sa lucrezi aproape secunda cu secunda.

Daca vrei si te bizui cu ceva profi incearca Adobe Premiere Elements stiu ca produsele lor acum au varianta trial 30 de zile deci ai avea timp sa iti faci treaba.

3 răspunsuri:
| mmmimmmi a răspuns:

Du-te la un studio