| steaua12 a întrebat:

Trebuie la desen sa ilustram un proverb si nu am idee cum sa fac ma puteti ajuta va rog, funda+Vot

2 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Cel mai bine poti ilustra un proverb despre prieteni :)
http://www.proverb.ro/category/categorii/proverbe-despre-prietenie/

| Privacy a răspuns:

Caricatureaza proverbul.
Spre exemplu: ''Minciuna are picioare scurte''. Poti sa faci o persoana stand pe un scaun si are un nas foarte mare, exagerat de mare. Poti sa-i desenezi si cateva lacrimi pe fata (regretul ca a mintit). Habar nu am, depinde ce proverb alegi.