| Claudiuuu92 a întrebat:

Trebuie sa urmez sa fac niste cursuri, ce m-ati sfatui sa fac, bucatar sau barman ospatar?happy

33 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă poți, fă-le pe amândouă, nu știi ce ofertă prinzi!
Succes!
Pa, pa.

| RAY a răspuns:

Sa stii ca bucutaria nu-i usoara i mult de munca de trezesti la ora 5 si pana seara ai de lucru

barman ospatar nu e chiar asa greu, avansezi mai repede

| Claudiuuu92 explică (pentru RAY):

Sa zicem ca ar fi mai usor ca barman ospatar dar nu cred ca s'ar castiga la fel ca un bucatar nu crezi?thinking

| RAY a răspuns (pentru Claudiuuu92):

Sa stii ca in bucatarie nu sunt asa salari mari, persoanl am facut un curs si mam anhajat intro bucatarie lucram 12 ore pentru 7 milioane, scaune nu erau stateam in picioare apoi am mers la un fast food din nou salar mic nici mancare numi datea, eu recomand un catering acolo se traieste bine e 2 ani am trait bine eram ca o familie

| RAY a răspuns (pentru Claudiuuu92):

In constructii castigam in 2 saptamani salarul pe 2 luni ca intro bucatarie

| Claudiuuu92 explică (pentru RAY):

Am auzit si eu ca in constructii se castiga fbn dar nu aici ci in strainate plus si efortul care il depui e cam mare...

| Claudiuuu92 explică (pentru RAY):

Daca imi spui si mie ce inseamna catering ar fi binebig grin

| RAY a răspuns (pentru Claudiuuu92):

Da e mare nu spun ca nu, gandeste ce meserie ai vrea tu ce isi place mai mult sa faci

| RAY a răspuns (pentru Claudiuuu92):

Adica un fel de firma care vinde mancare altor firme sau restaurante sau la om acasa ca astia cu pizza

| Claudiuuu92 explică (pentru RAY):

Am inteles, dar trebuie sa ai cunostinte sa faci asa ceva.

| Claudiuuu92 explică (pentru RAY):

Tu in locu meu ce ai face? eu nu de mult am terminat 13 clase, profesionala plus 2 ani de liceu si acum is in somaj mai am o luna si nu stiu pe ce sa ma axez ce sa fac, ca sunt mai multe la care as putea sa dau, frizerie, electrica, in gaze ar fi mai multe.

| RAY a răspuns (pentru Claudiuuu92):

Uita-te unde sunt cele mai multe locuri de munca ea un ziar vezi la fortele de munca, mai ai o luna desi ai timp vezi piata munci vezi ce cere acum pentru Romania, in ce judet stai?

| Claudiuuu92 explică (pentru RAY):

In bacau.

| RAY a răspuns (pentru Claudiuuu92):

Am vaut pe wiki orasul are drumuri spre Bucuresti desi cat de cat functioneaza economia, ca bucatar ai nevoie de experienta, te pricepi la bucatarie?

| Claudiuuu92 explică (pentru RAY):

Sincer nu, deci si m'as baga deocamdata ca ajutor bucatar, sa vad cum m-as descurcahappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ai lucrat in constructii?
Daca da, nu stii cu cine as putea sa vorbesc sa ma angajez si eu in constructii?
Si eu sunt tot din Timisoara si cam am nevoie urgenta de bani.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei as putea vorbi cu cineva dar sa stii meserie sa nu ma fac de ras, am lucrat o perioada ca pfa in constructii faza era ca multi aveau multe fugiri in cap m-am lasat de meseria asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Bun, ma mai gandesc un pic la asta vreo cateva zile.
Nu stii exact cam cu cat se plateste?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

50 la zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o scola profesionala cu specialitatea bucatar-ospatar.

| ZeHelp a răspuns:

Bucatar ar fi alegerea mea!
Daca pleci si intr-o tara straina, cu siguranta nu vei ramane dezamagit. Succes.

| pisicuta123456789 a răspuns:

Buna! Depinde ce iti place mai mult Bafta!

| lolz1 a răspuns:

Bucatar, categoric!
E ceva mai greu intr-adevar, dar e mult mai bine platit! Bafta :*

| Claudiuuu92 explică (pentru lolz1):

Sa stii ca ai dreptate, mersihappy

| ionelairimescu a răspuns:

Depinde,tie ce-ti place? dar daca ai nevoie de pareri eu merg pe bucatar, oricum bafta!

| Claudiuuu92 explică (pentru ionelairimescu):

Mersi multhappy

| Claudiuuu92 explică (pentru ionelairimescu):

Amandoua dar cred ca ma voi orienta spre bucatar.