| Rysor a întrebat:

Ce studii trebuie să urmez pentru a deveni ospătar, barman sau şofer livrări pizza?

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Ca sa ai un avantaj la angajare pentru ospatar si barman trebuie sa faci un curs de ospatar sau barman, in cazul soferului de livrari pizza trebuie doar sa ai permis auto de minim 2 ani daca nu ma insel, fara incidente auto grave.

| Rysor explică (pentru CristianCRS):

Şi ce profil trebuie să aleg? Sunt în clasa a 8-a.

| CristianCRS a răspuns (pentru Rysor):

Nu e obligatoriu sa faci Liceu sau facultate pentru meseriile astea, faci pur si simplu cursurile de specializare, obtii o diploma si cu ajutorul ei te angajezi.Succes.

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Incearca sa intri la liceu economic, iar cand il termini poti face un curs pentru osapatar sau barman. Iar pentru sofer livrari pizza iti trebuie doar carnetul de sofer (si probabil studii medii).

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Daca ai posibilitatea de a te muta in Italia pe timpul liceului, urmeaza acolo liceul Albergher( e cea mai buna scoala pentru asa ceva ) acea scoala are contracte cu firme diferite si dupa terminarea ei, esti direct angajat pe un salariu intre 800 si 2300 E!

| MakeMyDay a răspuns:

Programing

| classroom a răspuns:

Pentru fiecare di aceste meserii,, sunt cursuri aparte

| Spike04 a răspuns:

Ar trebui sa faci marketing frate