| RedFantasy a întrebat:

Tu cum ti-ai ales cariera? Ce ai vrut sa devii cand erai copil si ce esti acum?

12 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Eu am avut norocul de a stii de mic ce vreau sa fac. Inca de cand eram mic vroiam sa ma fac scriitor (desigur pe atunci nu ma gandeam sa-mi maresc orizonturile si spre cinematografie). Azi sunt scriitor si scenarist. Urmati-va visele!

| bobocel12 a răspuns (pentru TheAce):

Si? Un loc unde scrii?

| TheAce a răspuns (pentru bobocel12):

Nu sunt jurnalist. Sunt scriitor. Nu intretin blog-uri sau site-uri pentru ca mi se pare o chestie asa de semi-prostitutie. Deci in librarii ma gasesti doar. Am scris o vreme la un ziar mare romanesc, momentan mi s-a acrit. Poate in viitor din nou. Cine stie?

| mgtow a răspuns:

Cand eram mic vroiam sa ajung mecanic pe locomotiva la CFR dar treburile s-au schimbat si peste cateva luni voi ajunge sofer pe tir.

| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Cand eram mica, vroiam sa fiu profesoara dar si ceva inspector, imi placeau cum erau imbracati si aerele ce le aveau big grin
Si acum mai am un an si termin Protectia Consumatorului si fac si pedagogia, pentru profesoara de psihologie.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Nu toti am avut ocazia sa ne o alegem,cand suntem mici ne gandim la diverse lucruri, odata cu o varsta mai inaintata, perceptia noastra se schimba.

| M3HappyKid a răspuns:

Cand eram mai micuta bine si acum sunt dar atunci voiam sa ma fac oceanograflaughing...dar acum ma axez pe pictura sper sa merg pe asta sa nu`mi mai schimb ideilelaughing

| morningstar a răspuns:

Cand eram copil voiam sa fiu profesoara sau psiholog si sa infiintez un orfelinat. Si am ales una din ele pe care acum nu stiu daca as mai alege-o din nou.

| bobocel12 a răspuns (pentru morningstar):

Adica ai gresit?

| morningstar a răspuns (pentru bobocel12):

Nu pot spune ca am gresit, pentru ca meseria in sine imi place, cred ca mi se potriveste, dar sunt dezamagita de prea multa coruptie si de faptul ca nu avem drepturile care ni se cuvin.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Cand eram mic vroian sa fiu politist sau agent FBI laughing si acum acum sunt la o facultate de electronica.