| Wo0W a întrebat:

Salut de mic copil am vrut sa fiu soldat si acum ca am facut 18 ani ma gandeam sa fac asta voi ce parere aveti despre o cariera militara

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu conteaza parerea noastra, ceea ce conteaza si este important este ce vrei si ce-ti place tie sa devii.
Fiecare persoana poate avea o parere, in functie de ce vrea sa devina, asta nu te ajuta pe tine cu nimic.
Daca chiar vrei o cariera militara atunci gandeste-te sa devii ofiter si pentru asta trebuie sa inveti destul de serios.

| Wo0W explică (pentru Ioandelasal):

Eu nu vreau sa ajung chiar atat de sus vreau sa fiu soldat

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Loc stabil, ieşi repede la pensie, e bine. Dar dacă o faci fă-o la nivel înalt, adică da la Academia Militara, indiferent că nu intrii din prima, până la 26 de ani tot poţi să dai. O dată intrat, ai viitorul asigurat.