| anonim_4396 a întrebat:

Unde as putea gasi baremul medical pentru SRI?
In sensul in care, pentru a te angaja la SRI ai nevoie sa treci si de o proba medicala, insa unde vad in ce consta aceasta si acel 'barem medical' care specifica daca esti sau nu apt.
Va multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti departe de a intra la SRI ...intai vezi daca esti eligibil sa faci o Academie de Politie si numai dupa ce termini academia, dai la SRI.
Lista analizelor medicale este foarte lunga, de la testare ochilor, la plamani, control psihiatric, boli contagioase, analize sange samd.

| Anonimu7041 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa 'incurajari' sa tot 'imprastiem' la lume.
Ce pot sa zic, felicitari!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimu7041):

Despre ce incurajari vorbesti baiete?
Fii realist, ca nu stii inca daca esti elibigil pentru o Academie Militara sau de Politie, odata ce nu ai luat nici BAC-ul si nici nu ai facut o Academie Militara, dupa care ai avea o sansa sa dai examen de ocuparea unui post la SRI>
Nu mai cauta incurajari ca la gradinita, daca vrei sa realizezi ceva in viata, ca ai trecut de varsta aceea si acum trebuei sa te bazezi numai pe putrile si vointa ta, ca sa realizezi ceva in viata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să fii apt pentru o activitate militară, să nu ai dizabilități.

| Anonimu7041 a răspuns (pentru sadrian46):

Lista e mai complexa.

| stefan339 a răspuns:

Intreaba la SRI, s-ar putea sa vada mesajul din momentul in care-l scrii