| KuolemaTekeeTaiteilijan a întrebat:

Unde as putea sa lucrez la varsta de 16 ani? Am sanse sa-mi gasesc un loc de munca? Ce as putea sa fac?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Fulbaster a răspuns:

Ai putea sa te faci reprezentatnt avon.
Am auzit ca se castiga ceva.

| mircea_8413 a răspuns:

La 16 ani poti lucra la McDonald sau kfk
din cate stiu dar daca te angajeaza o sa te pune mai intai la spalat pe jos wk etc si dupa te pune la casa... daca vrei direct la casa trebuie sa ai pile. sper ca te:am ajutat
a si te mai poti angaja ca promoter la diferite firme [de ex sora mea lucreaza de la 15 ani ca promoter si imparte inghetata, imparte pliante chestii din astea] altceva nu cred ca reusesti doar un bar poate dar dala praf ca in din acelea bune nu te ia nimeni. Succes sper ca te-am ajutat. Funda?

| GTI a răspuns:

BUna.Ai putea sa lucrezi cu jumate de norma ca ospatar la un bar restaurant ceva sau sa vinzi bilete ceva incearca, incercarea moarte n-are.