| Joker3134 a întrebat:

Unde credeti ca e mai periculos să lucrezi ca agent de penitenciare sau pompier?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pompieru se risca mai mult cu focul iar celalalt doar pune lacatul nimic mai mult. Puscariasii au grija sa nu-i faca ceva altfel scapa mai tarziu din inchisoare

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru Joker3134):

Nu stiu.

| Iooooaaaanaaaaaaaaaa a răspuns:

Ambele meserii mi se pare periculoase, dar demne de respect. Trebuie să te gândești dacă dorești să stai în penitenciar și să îți asumi anumite lucruri, sau dacă dorești să salvezi vieti. În penitenciar adesea pot apărea conflicte intre deținuți iar tu trebuie să intervi, poți sta lânga criminali, violatori, hoti. Iti asumi că pot sari oricand la bataie chiar si la tine. Iar ca si pompier, meseria este la fel de grea, gandeste-te la riscul unei explozii de exemplu. Sunt 2 meserii total diferite si singurul care poate alege esti tu..Doar tu stii ce este mai bine pentru tine. Periculoasă este chiar si meseria de politist. Nu tine cont de "cat de periculos este" si de cat de mult iti va placea ceea ce faci si daca vei face cu tot sufletul. Mult succes in cariera! Sper sa alegi ce este mai potrivit pentru tine!