| Joker3134 a întrebat:

Dintre polițist la penitenciare și pompier unde credeți că este mai greu?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele sunt grele, pompierul poate mai mult pentru ca lucrezi cu focul...la propriu. Esti murdar, afumat, poti sa arzi acolo daca nu esti atent la ce faci. Cei de la penitenciar au treaba cu cei mai mari escroci din zona, daca nu esti atent cu detinutii te mai poti trezi atacat cu un cutit sau alt obiect. Si in penitenciar e riscant, lucrezi cu hoti, violatori, talhari, criminali in serie etc... Trebuie sa ai mare atentie. As zice ca mai greu e totusi la pompieri, mediul de lucru si munca prestata fiind fizica cere un efort mai mare.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Joker3134):

Te-ai gandit ca pompierii au si partea de descarcerare? Esti capabil sa mergi sa scoti oamenii dintr-un accident de masina? Cineva trebuie sa faca si asta. Nu ai doar partea de incendii ci si tot ce tine de interventie de urgenta. La calamitati naturale cum sunt inundatiile tot pompierii merg primii sa scoata lumea din case si sa goleasca casele de apa cu pompele. Grea meserie, faina pentru cei activi care nu se tem de un om mort ce trebuie scos dintr-o masina facuta placinta sau sa se arunce in foc pentru a salva un copil ramas in casa ce arde.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Joker3134):

Normal ca ii da afara, daca nu iti faci treaba te da afara de oriunde. Ai un sef si trebuie sa asculti de el.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Joker3134):

Pai daca nu faci treaba cei ai vrea sa primesti, o prima? Peste tot se cere sa lucrezi si sa nu tragi pisica de coada happy Am fost la prefectura si am avut colegi chemati in biroul sefului (prefectului). O fost naspa faza, nu departe de a fi data afara doamna respectiva. Erorile in acte se platesc, fie iti taie din salar fie te da afara. Ce sa mai vorbim de pompieri care salveaza vieti? Acolo moare omul daca pompierul este incapabil si nu stie ce face.

Răspuns utilizator avertizat