| Joker3134 a întrebat:

Unde credeți că este mai bine, armata sau politie osp? Eu zic că variată chiar daca sunt salariile mai mici.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Parca ai pus si anul intrecut intrebarea asta, de vreo 10 ori.
Tot nu te-ai hotarat? Si la 50 de ani o sa intrebi unde era mai bine?

| Nonolita a răspuns:

Unde sunt salariile mici?
Stiu doua cazuri de pensionari din armata. Asa de "pensionari" ca fiii lor abia sunt studenti.
Unul din armata se plangea atunci cand Boc le-a taiat din pensii ca i-a luat 5000 de lei, exact cat trimitea lunar fetei care era studenta in strainatate. Tipul nu a avut grad sau functii mari, fusese doar la popota.
Celalalt de la politie, nu a vrut sa mai stea peste varsta de pensionare (desi i s-a propus), renuntand benevol la un plus de venit lunat de 3000 de lei.
Sa nu crezi ca vreo unul din ei moare de foame. Sumele pierdute nu sunt nici macar 1/4 din venit. In familia mea pensiile sunt la jumatate (chiar sub) din sumele pierdute de ei. Care sunt pensiile lor?! Calculand, care crezi ca le sunt salariile? Si cand te gandesti ca nu fac absolut nimic...

Răspuns utilizator avertizat