| Joker3134 a întrebat:

Credeti ca salariile din jandarmerie/armata/politie or sa revina iar cum au fost adica mici dupa ceva timp?

11 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

La bugetari sunt mai putine sanse.
Ma uit in jur ca sunt multi romani care accepta sa lucreze pe un salariu minim pe economie.
Daca si in aceste domeni se vor gasi tot mai mult specimene de genu, e foarte probabil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu
și mici n-au fost niciodată comparativ cu ceilalți bugetari

| ibaal a răspuns:

Nu atat timp cat panar@m3l3 de la varf vor avea nevoie de ei pentru a gaza protestatarii! straight face

| vmalex21 a răspuns:

Este posibil sa se intample asta deoarece statul nu prea mai are bani asa cum de altfel a fost si in 2009-2010.Cel putin in Armata si Jandarmerie la inceput de drum e totusi un salariu mic.Cunosc militari angajati cu contract care abia ajung la 2300 de lei.Sigur ca aceste institutii sunt indispensabile statului si regimului.

| AFR81 a răspuns (pentru vmalex21):

Dar de unde stii ca nu prea mai are bani?

| vmalex21 a răspuns (pentru AFR81):

Banuiesc ca te mai uiti la TV, de ce guvernul incepe sa aplice fel de fel de masuri disperate? Economia va incepe sa intre in picaj, nu stiu de unde vor lua atatia bani sa acopere promisiunile.

| darrio2007 a răspuns (pentru vmalex21):

Cine zice ca trebuie sa acopere promisiunile? Au promis multe si nu au facut.

| AFR81 a răspuns (pentru vmalex21):

Ba da, chiar ma uit. Chiar si asa, nu stiu care sunt masurile disperate de care vorbesti si nici nu mi se pare ca economia e in picaj. Daca ai putea sa imi spui tu, ar fi foarte bine. Asta ca sa iti sustii afirmatia.

| vmalex21 a răspuns (pentru AFR81):

Pai uite... taxa pe lacomie....sau prostia aia cu banii tinuti pentru copii la 18 ani la Trezorerie.

| vmalex21 a răspuns (pentru AFR81):

Asa ziceau romanii si in 2008...ca nu se intampla nimic, ca o ducem bine.Toate institutiile internationale isi tempereaza previziunile fata de Romania.Au fost taiati bani de la investitii. Oare de ce daca suntem in plin boom? Statul ar trebui sa aiba bani pentru toate.De asemenea amana acordarea unor beneficii pentru unii bugetari.De ce?

| Adi88 a răspuns:

Nu o sa mai scada pentru ca sa, stabilit o grila de salarizare si a crescut si minimul pe economie. Plus ca ei au norma de hrana si anumite sporuri. Alea cresc mai mult salariul lor. Asa ca nu o sa mai scada, probabil in caz de ceva o sa inghete posturile dar no sa scada salariile.