| anonim_4396 a întrebat:

Unde e mai bine sa lurezi, la stat sau la privat?

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Depinde in ce domeniu daca vrei politica la stat de exemplu

| sese a răspuns:

Daca ai pregatire profesionala si experienta la privat (salarii f bune) dar stres si volum mare de munca.La stat salarii mai modeste dar nu te da nimeni afara pentru incompetenta si lucrezi exact 8 ore fara sambete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Depinde de domeniu.
Eu sunt bugetara si nu-mi pare rau.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca gasesti un post bun la stat e incomparabil mai bine decat sa imbogatesti un patron.
Eu am muncit 3 luni in privat si a fost cea mai injositoare experienta din viata mea ( patronii aveau studii mult inferioare mie, nu mai spun ca eu imi scoteam salariul cam in 2 zile restul erau in beneficiul patronului ).
Dar, ca intotdeauna in viata, e cu " depinde "...

| yanny`s a răspuns:

La privat e mai convenabil, dar munca mai multa.Acum depinde ce conditii esti dispus sa accepti.

| simy24 a răspuns:

La stat big grin... patronu face harcea parcea din tine laughing

| roxanamadalina a răspuns:

La privat. Se castiga extrem de bine...mult mai bine decat la stat dar trebuie sa muncesti mult...(depinde si in ce domeniu)