| Minnni a întrebat:

Unde ar trebuia sa merg? La un dentist de stat sau la privat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

La noi in oras nici nu mai exista stomatologie de stat, toti si-au cumparat cabinetele.Eu personal nu m-as duce la un cabinet de stat, vorba aia, dai un ban dar stii ca face!

Apache
| Apache a răspuns:

La privat 110 % ...cine are curaj sa mearga la dentist de stat in Romania?

| haiZI a răspuns:

Privat e cel mai bine daca nu vrei sa te trezesti cu dureri si neplaceri cauzate de proasta lucrare sau lipsa de profesionalism a dentistului.

| drstomatolog a răspuns:

Nu cred ca exista dentist care lucreaza doar la stat. salariul e prea mic sa reziste doar cu un job. acel dentist lucreaza si in privat in 99% din cazuri. este la fel de competent in ambele locurile, dar limitat de dotarea cabinetului.

| GabrielaRawr a răspuns:

Bine ar fi la privat acolo te trateaza mai bine

| miky_3198 a răspuns:

La dentist privat pentru ca aia sunt mai specialisti si sunt mai dotati la aparatura...