| Joker3134 a întrebat:

Unde e mai bine sa practici meseria la armata sau pompieri?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde doar de preferinta personala.

| anonimg a răspuns:

Sinuciderile se găsesc în rândurile militarilor; dar nu știu cauza.
Dacă ai puterea să descarcerezi cadavre sau să aduni creierii de pe stradă cu fărașul, atunci te duci la pompieri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu știu care este binele din mintea ta. Salar mare, răspundere mică, pensie rapidă?
Eu consider meseria de pompier mai eroică, și șansa de a face bine imediat și în orice moment celor din jur. Dacă te decizi că binele făcut altora este binele tău, cu riscurile aferente care le poți înfrunta zilnic, alegi pompierii.

Răspuns utilizator avertizat