| all3x_1560 a întrebat:

Te primeste la armata, jandarmerie, pompieri cu tatuaj?happy

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-ar putea sa nu te primeasca daca le ai la un loc foarte vizibil, altfel nu este nici o problema. Te poti interesa la orice unitate din armata, jandarmerie ori pompieri. Numai bine!

| mami a răspuns:

De ce nu il indepartezi
te va costa nitel dar daca asta este visul tau sa intrii in bocanci pentru o viata atunci merita efortul

| Tzl a răspuns:

Nu te primesc cu absolut niciun fel de semn pe corp, nici chiar semn din nastere. Sa iti dau si un exemplu. Tu poate lucrezi la trupe de interventie ( cei cu cagule ) si tu poate ai o cicatrice pe mana sau un tatuaj pe mana. Iar infractorul iti poate face rau cand tu esti imbracat chiar in civil pentru ca te identifica dupa semnul ala ( tatuaj, cicatrice, etc. )

| gHioo a răspuns (pentru Tzl):

La interventii se poarta manusi

| Dey_9165 a răspuns:

Cred ca as fi in stare sa iti raspund la aceasta intrebare.Te primesc cu tatuaje, dar cu conditia ca acestea sa fie acoperite pe timpul purtarii uniformei de vara, care este cu maneca scurta.In rest sunt sigur ca te primesc, deoarece eu sunt la marina si am colegi care sunt la mai multe arme si nu au intampinat niciun fel de probleme la vizita medicala.Tin minte ca la vizita medicala nu au fost probleme nici pentru semnele din nastere, cu conditia sa nu fie la locuri vizibile:fata sau antebrat.

| Szilard_Barabas_1991 a răspuns (pentru Dey_9165):

Nu mai conteaza nici daca sunt vizibile, am trecut vizita ieri la academia militara cu tatuaje pe incheieturi la ambele maini pe spate si piept, numai conteaza deloc.

| Cucubau23 a răspuns (pentru Szilard_Barabas_1991):

Am si eu un tatuaj pe antebrat, crezi ca as putea trece sa pot intra ca soldat gradat?

| JustYourLove a răspuns:

NU te primescstraight face.imi pare rau.big grin serios.nu te primesc cu tatuaj.nu ma intreba de ce ca nu stiu.laughingrolling on the floor stiu numa ca Nu primesc cu tatuaje

| ingerpierdut_1062 a răspuns:

Daca nu este in locuri vizibile, da

| Szilard_Barabas_1991 a răspuns:

Numai conteaza deloc, am trecut vizita medicala la academia militara cu tatuaje pe incheieturi la ambele maini piept si pe spate nu a fost nici o problema.