| ionut7 a întrebat:

Unde ma pot angaja daca termin o facultate de economie?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instalator.

| Gabriel_3333 a răspuns:

Intr-un domeniu economic, fireste. Functii prea multe nu ai,Ai putea sa te faci economist(contabil, lucrezi la finante)
Responsabilitati
faci tabele in excell, faci calcule'evidenta mijloace fixe; analiza veniturilor (incadrare conform contract); verificare jurnal tva colectat (incadrare conform reglemetarilor legale avand in vedere achizitiile / livrarile intracomunitare); analiza conturilor de cheltuieli (deductibile si nedeductibile) in vederea calcularii impozitului de profit, a profitului fiscal; calcul impozit nerezidenti (intocmire declaratie lunara si anuala), depunere contracte acolo unde este cazul.

Sper ca ai inteles happy

| seriousmoonlight a răspuns:

Sau la o banca