| rya79 a întrebat:

Unde pot vedea exact ce am de învățat(cărțile necesare) pentru admiterea la medicina militara la București? Este fix aceeași materie ca pentru Carol Davila (calculând doar materia de medicina, fără militărie)?

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

La tematica postata pe site-ul facultății. Și pentru militari e aceeași tematica la examenul scris. Restul probelor (sportiva etc) țin de mapn deci trebuie sa te interesezi la ei.

| Cherciumihai a răspuns:

Pentru a vedea exact ce materii sunt necesare pentru admiterea la medicina militară la București, poți verifica site-ul oficial al instituției respective sau poți contacta direct biroul de admitere. Ei vor putea să-ți ofere informații precise și actualizate despre cerințele și materiile necesare pentru admitere. Succes în pregătirea ta!