| EmiliaTonciuVasile a întrebat:

Unde pot vedea o lista cu universitatile si colegiile din Romania? Macar cele cu calificare in medicina legala si psihologie criminalistica, clinica sau psihiatrie.Va rog frumos!

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Facultatile de medicina, pentru legala, facultatile de psihologie si pe urma master/specializare iar pentru psihiatrie tot medicina trebuie sa faci.
Nu stiu cu ce te-ar ajuta o lista. Facultati sunt aproape peste tot, cel putin de psihologie. Centrele universitare bune de medicina sunt in Bucuresti, Cluj, Targu Mures, Iasi... si altele.