| anonim_4396 a întrebat:

Unde poti lucra dupa ce termini facultatea in specializarea Automatica si Informatica Aplicata?

Răspuns Câştigător
| stefan1998_5137 a răspuns:

Proiectarea, dezvoltarea, exploatarea, mentenanta sistemelor de control si a sistemelor automate.

- Proiectarea, dezvoltarea, exploatarea, mentenanta retelelor de calculatoare.

- Proiectarea, dezvoltarea, exploatarea, mentenanta sistemelor software cu aplicatii in automatizari. -

- Programarea orientata pe obiecte pentru dezvoltare de diverse aplicatii

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e foarte dezvoltat domeniul in tara la noi dar asta nu inseamna ca nu vei gasi de munca. ai oricum oricand varianta de a lucra in programare

| mixxjim a răspuns:

Cam pe unde ia noroc sa gasesti de lucru happy Teoretic este un profil care ti-ar asigura foarte multe oportunitati, numai ca la noi in tara, cum nu prea mai avem economie/industrie, e ceva mai greu. Se presupune ca ai pute alucra oriunde exista instalatii automatizate (instalatii de fabricatie de ceva, de control productie etc.) sau pe la firme care produc instalatii/soft-uri pentru instalatii automatizate. Ai avea multa cautare prin strainatate, dar iti trebuie mai intai ceva experienta in domeniu. Daca-ti place mult profilul/domeniul fa-l, iti gasesti tu de lucru fiind foarte interesat si pasionat, altfel poate fi greu.

| deeah2elen a răspuns:

Poti lucra ca inginer oriunde! Mai ales in strainatatea sunt extrem de cautati si super bine platiti tinerii absolventi al acestei sectii.