| anonim_4396 a întrebat:

Buna! După ce termini specializarea de Automatică și informatica aplicată, ca ce te poți angaja? In domeniul IT?

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Găsești tu ceva pe placul tău

| Brizbriz a răspuns:

Ca... nimic
IT e una dintre foarte putinele meserii unde diploma e foarte folositoare sa te stergi cu ea la dos si DOAR atat

practic pe angajator il intereseaza NUMAI ce poti, nu ce hartie ai, eu m-am angajat cu hartie de 12 clase ca am reusit sa pierd diploma de bac si e un cosmar general sa o recapeti (monitorul oficial si alte "placeri")

deci facultatea doar te ajuta sa inveti IT mai usor, dar, daca nu ai talent atunci diploma nu valoreaza ABSOLUT nimic

| RaduRobertRO a răspuns:

Cam toata gama de specializari facute in faultate. Automatizari, dar si programator CNC, si e mai stii tu sa faci.