| ac837 a întrebat:

Stie cineva ceva despre Facultatea de Hidrotehnica, specializarea Automatica si Informatica aplicata? M-am uitat pe planul de invatamant si ma atrage, dar as vrea sa stiu daca este o facultate buna si ce sanse ai sa te angajezi dupa ce termini. Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

In general ceea ce se bazeaza pe informatica sau pe stiinte aplicate IT sunt cautate...stiinta evolueaza in permanenta si este nevoie de oameni care termina aceste specializari.
Recomand de asemenea facultatea de Automatica si Calculatoare.

| Ara997 a răspuns:

Te rog frumos uita-te mai atent :
hidrotehnica NU are treaba cu specializarea automatica si info aplicata ci cu constructiile de baraje si alte minuni.

| Ara997 a răspuns (pentru Eduard619):

Deci tu duci sa inveti informatica la facultatea de constructii si hidrotehnice pe deasupra.
da asta, ce are?
http://www.upb.ro/automatica.html

| Eduard619 a răspuns (pentru Ara997):

Automatica e total diferita de informatică laughing))

| Ara997 a răspuns (pentru Eduard619):

Puiu :
1. informatica se invata la fac de mate -info cu cele 3 sectii mate, info, tic
2. fac de automatica din cadru UPB are o sectie de calculatore si tehnologia informatiei unde de asemenea se invata si informatica la greu si este una din cele mai cautate sectii de la poli.
3. daca tu vrei sa inveti informatica aplicata la facultatea de constructii, nu ai decat - nu se opune nimeni, numai gandeste-te la ce diferente vor exista intre o facultate cu traditie pe informatica si una cu traditie pe constructii.
eu te las sa razi din simplu motiv ca esti inca tanar si. ai dreptul.
dar intre doua tavalituri, baga si un subrogram de reflectzie la ceea ce ti-am spus.
numai bine

| Eduard619 a răspuns (pentru Ara997):

Eu n-am spus cs facultatea de constructii are info mai ok ca politehnica sau altele doar ca si acolo poti invata informatica
Argumentele tale nu sunt plauzibile deoarece eu nu am spus ca e ok facultatea pe domeniul asta ci ca poti invata si aici... daca si doar daca vrei astawinking

| Ara997 a răspuns (pentru Eduard619):

Da dragul meu, poti invata si sanscrita veche, daca vrei, la constructii.
daca vrei si daca poti. sper ca intelegi ideea.
adica nu te imbata cu apa rece. ca reclame si sectii fantoma "este " peste tot, dar o scoala serioasa nu te invata chineza la la sectia de limbi romanice si neogreaca la limbi germanice.
" doar daca vrei " este un nonsens atata timp cat la un interviu de angajare vei vedea diferenta dintre absolventii de upb sectia calcuatoare si. restul lumii
si universitatea de la bacau are sectie de info. scoate "asistenti manager" pe capete adica oleaca mai sus de o secretara -dactilografa.
de ce? pentru ca nu exista traditie, nu au deschiderea celor de la Iasi, cluj sau Bucuresti nu au examen serios de selectie.
putem vb pana maine.