| S0nofS4tana a întrebat:

Unde se castiga cel mai bine:IT, arhitectura, avocatura, notariat, marketing, telecomunicatii? Argumentati!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Avocatura,Notariat.IT dar in alta tara.

| corolav a răspuns:

Notariat sau avocatură. Dar pînă a ajunge să profesezi e foarte greu, mai ales de cîtă șpagă trebuie să împingi pentru a ajunge în pîine.
De aceea probabil avocații și notarii percep niște baremuri atît de mari clienților lor. Vor ca foarte repede să - și amortizeze investiția. După aceea devine obișnuință.
Practic e un fel de cerc vicios dar ăsta e mecanismul vieții în România.

| eandopuncttk a răspuns:

IT, dar in afara tongue

| MariaPink9 a răspuns:

Eu zic ca IT, avocatura si notariat. Tatal unei prietene este arhitect si abia daca prinde o lucrare pe an.e foarte nasol.

| PisyPisw a răspuns:

Notariat si avocatura happy

| Raulische a răspuns:

Cel mai bine se castiga procuratura! Dar ca sa fi un procuror cu toate "actele in reglua" am inteles ca se da spaga care e destul de mare! Dintre toate astea eu as alege AVOCATURA si IT.