| anonim_4396 a întrebat:

Unde se invata programarea?

9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

In fata calculatorului cu multa perseverenta si cu sprijinul unui curs de specialite

cami
| cami a răspuns:

In liceu. Profil mate-info (intensiv)

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

In liceu sau in facultate. De liceu ti-a spus deja cami, iar facultatea... Sunt multe facultati unde se face si programare... Dar facultatea de baza pentru programare este informatica.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

@clau - In facultatile cu profil tehnic faci 3 matematici. O algebra si 2 tipuri de analiza. Una dintre materiile de analiza matematica se ocupa cu derivate, iar cealalta cu integrale. Cat despre algebra... Faci... algebra liniara si geometrie analitica. Daca ai profesori buni, nu trebuie sa-ti faci nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La liceu, clasele de mate-info.9-12

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bazele programarii se fac in liceu sau facultate... Programarea adevarata se invata in fata calculatorului exersand pe proiecte reale.

| clau_5093 a răspuns:

Salut, eu sunt foarte pasionat de informatica programare etc si am fost la liceu economic care nu a avut treaba cu informatica si anul acesta am dat la mate-info specializare informatica si am asa putina frica de matematica pe care o fac la facultate ca la liceu nu era prea grea, dar totusi era liceu la facultate cred ca e alta treaba care sunteti la facultati cu profil informatica poate ma lamuriti si pe mine treaba cu matematica. Multumesc

| clau_5093 a răspuns:

Multumesc de raspuns @kittyalexandra