| abcdd a întrebat:

Cu ce limbaj de programare ar trebui sa incep pentru a invata programarea?

Răspuns Câştigător
| TropicalStorm a răspuns:

Vezi cu Pascalu prima oara.
apoi apucate de C++, trebuie sa le ai si cu HTML, Java, PHP. oricum iti urez Bafta!

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

C++,visual basic

| unknownn a răspuns:

Bineînteles trebuie să ştii şi câte puţin din HTML, Java şi php... măcar noţiunile de bază

| haifisch a răspuns:

Ia-o cu Pascal.

| ElektroViruss a răspuns:

Pascal | C++

Java | Php sunt pentru programare web. nu au nici o legatura cu cele amintite mai sus.
Nu trebuie sa stii HTML | Java | Php ca sa inveti C++ | Pascal

| Doiniţa_3278 a răspuns:

Daca cunosti bine engleza poti sa incepi cu ea daca nu cu graiul matern (limba romana ) happy

Răspuns utilizator avertizat
| Allexandrrru a răspuns:

Incearca sa intri pe acest blog, gasesti limbajul c++ pas cu pas
http://csiplussiplus.blogspot.ro/