| mtw123 a întrebat:

Unde și ca ce poți profesa mai departe după ce termini inginerie TCM?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Inginer proiectant in industria automotive
sau domeniul electro-mecanic (Continental, Siemens, Bosch, Marquardt, Compa, Dacia, plus multe alte firme mai mici, unele axate doar pe servicii de proiectare pentru alte companii producatoare)

inginer de sistem si inginer tehnologic

inginer de calitate

profesor la facultatile de profil, poti preda aproape orice disciplina studiata in facultate, daca faci modulul pedagogic si esti remarcat de vreun profesor >>>
(profesor de desen tehnic, tehnologia materialelor, rezistenta materialelor, mecanica, vibratii, organe de masini, TFMU, tolerante, etc )

profesor la un liceu tehnic, cum spune si gheorge699

| gabicoo a răspuns:

Mai departe de granitele României.
Evident.
sad

| gheorghe699 a răspuns:

In industria constructoare de masini (aia cat mai este)fabrici de rulmenti, componente auto, etc, poti profesa ca ing.prof,sa predai, tehnologia materialelor, tehn. meseriei in licee industriale