| Marianalex11 a întrebat:

Urmeaza sa am un interviu de angajare, imi puteti spune si mie niste calitati dar si defecte?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Esti asa cum esti. La unii ii convin, la altii nu calitatile- si agreeaza sau nu defectele tale.
Exact ca si la o prietenie /casnicie.

| darrio2007 a răspuns:

Si noi de unde sa stim ce calitati si defecte ai tu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cum crezi ca am putea sa iti stim noi calitatile si defectele?

| sierra1 a răspuns:

O calitate prețioasă de-a ta: pui intrebări in miez de noapte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Atunci când angajatorul, sau funcșionarul lui de la resurse umane îți pune o asemenea întrebare, este o întrebare capcană.
Astfel, în funcție de natura postului, o calitate poate fi defect și invers.
Ceea ce dorește el să vadă în acel moment este cum te descurci la o conversație pe teme dificile. Sunt rare persoanele care își cunosc și își recunosc defectele. Cei ce susțin ei înșiși că au anumite calități de obicei se laudă. Deci, dacă ai o modalitate, ocolește întrebarea.