| anonim_4396 a întrebat:

Urmeaza sa termin un profil real si as dori sa dau la AMG insa nu stiu undeva anume. Materia pentru bacul de la biologie nu-mi ajunge ca sa intru la buget la UMF C. Davila (la taxa nu-mi permit) si la postliceala nu sunt asa sigura. As da acolo dar am auzit ca cerintele nu sunt foarte mari si nu se invata prea mult.
Un sfat va rog?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Ai descarcat tematica pentru proba de biologie la FMAM cu durata de 4 ani?--- sunt doar cateva zeci de pagini din capitolele cerute!--- nu sute si nici mii!(http://www.umfcaroldavila.ro/......014/fmam).
Materiale ajutatoare ( animatii, video, atlase, sinteze) gasesti suficiente pe internet --- te ajuta sa intelegi si sa fixezi materialul de invatat.

p.s. scoate-ti postliceala din cap --- investesti efort si timp pentru o diploma" de doi lei "!