| DoomNEzeu a întrebat:

V-ar place sa fiti directori la o companie internationala si sa aveti in subordine peste 100000 de angajati?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Da si nu.Ar fi o provocare pentru mine sa pot sa coordonez 100000 de angajati. dar stresul si obligatiile ar fi enorme.In deciziile pe care le iau sta succesul companiei. Poate ca as avea mii de euro salariu, dar cel putin 10 ani din viata sunt pe apa sambetei cand o sa iesi la pensie.

9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Acum sunt sefulita si am 50 subordonati. E greu sa-i multumesti pe toti si mai ales sa poti sa-i ti in mana pe toti. Asa ca 100.000 e tare greu. Pentru orgoliu si prestigiu cred insa ca mi-ar place.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu niciodata, e o raspundere foarte mare chiar daca esti inconjurat de angajati care au sarcini de a te ajuta in muca ta, conform organigramei companiei.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Daca e o companie bine pusa la punct si care merge de la sine, de ce nu?
Chiar si in cazul contrar, nu, pentru ca nu ma consider pregatita. Si mie imi place sa fac fata cu brio taskurilor.

Si, daca tot dorim sa fim directori, cred ca atunci cand trimitem memo-uri ar trebui sa scriem corect, nu? Asa ca:
http://www.viridium.ro/2008/conjugarea-verbului-a-placea/

| okei a răspuns:

Mie da dar contabilului nu laughing

| yoni a răspuns:

Sincer nu cred ca m'as descurca foarte bine...

| CrucifiedCountess a răspuns:

Mi-e mi-ar placea salariul atribuit...

| Betty18 a răspuns:

Sa fii director implik mari responsabilitati mai ales la atatia angajati...cred ca e mai greu decat un angajat simplu... oricum nu stiu daca m-as descurk sunt cam nehotarata de felul meu si acolo iti trebuie hotarare fermatonguetongue

succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice firma normala ar avea mai multi directori pentru atatia oameni.

| unromandestept a răspuns:

Sigur ca Da! Dar ar trebui sa ma limitez numai la atat?winking Cred ca asta tine doar de personalitatea fiecaruia si de abilitatile lui ca individ sa evolueze pe plan profesional cat si spiritual! O zi frumoasa!