| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti angajati sau aveti afacere proprie? Cum e mai bine?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Angajat, o duc excelent. Firma nu vreau prea multe de tras pe spate

| darrio2007 a răspuns:

Daca esti angajat esti platit cum vrea patronul. Daca ai afacere proprie, ai multe datorii la stat. Si daca nu te duce capul, poti da faliment rapid. Si cu datorii.

| Frank51 a răspuns:

Angajat pana iti pui pe picioare o afacere proprie cu rata de succes mare, in caz contrar ramai angajat.

| Dalmore a răspuns:

Bine e cum te simți tu mai ok, unii preferă să aibă un loc sigur de muncă, să li se ofere sarcini și ei doar să execute etc, alții preferă să fie responsabili de tot, să fie în control. Tu alege ce ți se potrivește. Smart e să fii angajat și să dezvolți afacerea încet-încet, în paralel. Să începi cu un fel de part-time, ca să vezi dacă ești potrivit pentru ceea ce vrei să faci, și în același timp să ai o siguranță. Dar bineînțeles, depinde despre ce afacere vorbim, că unele nu-ți permit s-o iei așa.

| wpetterssone a răspuns:

Sunt angajat. Meseria mea nu ar putea fi făcuta ca afacere privată.

| razvanel1212 a răspuns:

Atunci cand decizi sa te angajezi cam stii ce salariu iei si ce trebuie sa faci. Daca decizi sa deschizi o firma trebuie sa stii ca exista si pierderi si profit.