| andreea3000ify a întrebat:

V-ati gandit vreodata sa scrieti o carte? daca ati scrie despre ce ar fi cartea voastra si cum ati numi-o?

Răspuns Câştigător
| allexxa a răspuns:

Eu as intitula "Dragoste si alte lucruri imposibile..."dar din pacate nu am telentsadsadsadDaca scrii tu o caret sper ca titlul meu sa iti fie de folos... pupkisskisskiss

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate aş scrie o carte despre suferinţa omului prin prisma palmelor oferite de viaţă.
Ca titlu aş opta la "Duritatea vieţii".
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, m-am gandit, dar din pacate nu am talentul necesar si nici studii in domeniu. Totusi, daca o voi scrie, se va numi "O femeie de isprava" si va fi povestea bunicii mele.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Memorii.

| Razvan a răspuns:

Un roman. Fara happy-end, detest astahee hee
Despre un oarecare Elthinking
Pana am sa-l gasesc ma multumesc sa schitez actiuneawinking

| medex3 a răspuns:

Vreau sa scriu o carte. dar mai tarziu. titlul e deja ales" Memoriile unei necunoscute". Am cateva ideei laughing

| Emeraude a răspuns:

Nu m-am gandit serios sa scriu o carte din doua motive: nu am talent la asa ceva, si-n al doilea rand cred ca mi-as pierde timpul scriind o carte pe care mai apoi nu as putea-o publica, sunt foarte sceptica... n-as avea curajul. Mai compun, fac scenarii, proiecte pentru facultate...maruntisuri; nu ma intind mai mult decat mi-e plapuma! Prefer sa citesc cartile altora! Cu toate astea, daca as avea sansa, in mod cert tema ar fi dragostea.Si ca un exemplu pueril (am senzatia ca am mai auzit ideea asta pe undeva si-mi cer scuze daca e asa, mi-a venit pe moment), poate as scrie despre o fata care se indragosteste de ceva care nu are suflet, sau care pare sa nu aiba (un copac, o floare, un fir de iarba, un nor, ceva din natura) si moare asteptand ca iubitul sa prinda viata, apoi cenusa acesteia este ingropata la radacina copacului si din ea rasare un alt arbore, astfel ca cei doi reusesc in final sa fie impreuna, bla bla. As numi-o "Sinidisis".

| demonangel37 a răspuns:

Pff am o gramada de idei pe bune "Viata privita din ansamblu", "Memoriile unui copil", Enigme si adevaruri in prezent, trecut, viitor", "mituri si adevaruri din viata oamenilor oculti", "Din secretele ocultismului" deci am o gramada de idei si bine inteles si documente si etc tu?

| Klara a răspuns:

Da, despre Holocaust. As scrii-o in memoria strabunicii mele decedate la Auschwitz.

E foarte usor sa scrii o carte despre Holocaust, pentru ca toate sunt la fel. Sunt usor de citit. Dar subiectul e greu de inteles - pentru unii. Deci da, as scrie un roman despre Holocaust si nu mi-ar fi greu happy

| DeeeaA a răspuns:

Eu am inceput deja sa fac niste poezii dar nu o sa le pun intr-o carte
le-am dus pe la scoala si le-am pus pe hol in gazeta
poeziile sunt de mai multe feluri-de drahoste, natura etc

| Lora_6439 a răspuns:

Am scris deja una. Ce-i drept nu singura dar am contribuit destul de mult la ea :)
http://the-muffin-blog.blogspot.com/2010/03/intr-o-pauza-universul.html

| Ioanna2012 a răspuns:

Asa faceam eu cand eram mai micahappy

scriam povesti, basme, bla bla

| maki11 a răspuns:

Da, s-ar numit "Prostia in Romania-Ne-am nascut in locul nepotrivit"

Cred ca titlul sugereaza destul de bine, tema cartii

| multimoak a răspuns:

Am avut si eu multe initiative de a scrie o carte, dar am ramas doar visand la scrierea ea.
Ca titlu as fi pus:"Ai murit inainte sa-ti zic cat te iubesc..."
Ca sa-ti dai seama la ce se refera titlul cartii pe care am visat-o, ar trebui s-o citesti happy
Ma gandeam asa:
Fata sa aiba 18 ani, barbatul 35 de ani, peisajul undeva la tara cu stradute si casute din 1. 800. Cei doi se vad intamplator, se indragostesc unul de altul, dar din cauza varstei dragostea lor nu ar fi posibila(vorbim de anii 1800) si nici unul nu e in stare sa-si recunoasca iubirea. Fata se casatoreste cu altcineva, are un copil, barbatul isi traieste viata alaturi de alta fata.
Dragostea fiecaruia iese la iveala cand barbatul moare intr-un accident, ultimele lui cuvinte fiind catre respectiva fata : "te iubesc" inchide ochii, iar fata plange, il ia in brate si ii spune: "Ai murit inainte sa-ti zic cat te iubesc..." si se termina laughing
Mi-era lene sa scriu prea mult happy dar daca-ti place poti sa-mi furi ideea! laughing

| Symona a răspuns:

Poi m-as referi la viata mea...prin cate am trecut sau ceva de genu' asta happy

| Helene a răspuns:

M`am gandit de multe ori sa scriu o carte dar apoi am renuntat.Cartea ar fi despre viata mea, despre toate evenimentele care m`au marcat lucruri care si acum mi le amintesc. Probabil cartea s`ar numi :"Lumea mea".
As putea sa atasez si poze, care sa demonstreze tot ce am trait.Cu toate ca am 13 ani am trecut prin multe evenimentelove struck

| Rukhsandra a răspuns:

As scrie un roman de dragoste si ar avea ca titlu "rasaritul vieti"big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-am ganidit niciodata la asa ceva. Daca m-as hotari sa scriu, ar fi, cel mai probabil despre capacitatea de concentrare a omului, despre imaginatia acestuia si cat de departe se poate ajunge cu gandul. Titlul... poate "Gandul-poarta spre infinit"hee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. M-am gandit si chiar am si inceput sa scriu despre experientele personale si despre viata sorei mele ce sa incheiat prea devreme la 29 de ani lasand in urma un baietel de doar 11 luni, un sot si o familie inurerata.Cred ca se va numi prea devreme.

| Lawrence a răspuns:

Da. Nu m-am gandit ce nume să-i pun. Dar aş scrie despre o poveste de iubire.

| another_emo_girl a răspuns:

Scriu deja o carte numita ''divele lu' peste''si e vb despre asa numitele ''dive''din scoli.sincer,ma gandesc si la alt subiect pentru o alta carte, numita ''contonieta necunoscuta''in care evb despre aventurile unui catelhappy. sper ca o sa le poti citilaughing

| Beccaaa a răspuns:

Ma tentezaza de mult timp sa scriu o poveste de aventura si dragoste cu fiinte supranaturale(vampiri). Chiar nu am idee ce titlu sa ii pun si cum sa se numeasca prima carte, ba chiar eu am cautat pe Google niste titluri de carti si am ajuns la intrebarea ta.

| Sorin_8158 a răspuns:

Da mama gandit se numea : ghinionul (adica nu stiu de ce da simt ca am numai ghinion in tot ce fac )

| american45 a răspuns:

As crie o carte despre aventura si s-ar numi Lost in Ocean