| R0R0 a întrebat:

V-ati gandit vreodata sa scrieti un roman?
Despre ce era vorba in el?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Da,m-am gandit sa imi expun gandirea pe un blog dar nu a mers ca nu la citit nimeni, nici macar eu, desi mi-am lasat ganduriile la groapa blogului, era vorba despre multe chesti de interes national, din pacate natiunea e adormita

| R0R0 explică (pentru RAY):

Nici macar tu nu l-ai citit laughing

| RAY a răspuns (pentru R0R0):

M-a oprit ficatul cand am vrut sa-l citesc

| R0R0 explică (pentru RAY):

Extraordinar!

| RAY a răspuns (pentru R0R0):

Tu ce ai scris?

| R0R0 explică (pentru RAY):

Eu am vrut odata sa scriu un roman SF (cu monstri ce navalesc o casa, chestii de genul), dar nu l-am scris.
Apoi am vrut sa scriu un roman de dragoste, dar era mai mult de familie (o fata si-a pierdut tatal de mica, adica el a intrat intr-o inchisoare, si acum isi redescopera rudele, care nu o recunosc si se indragosteste de un baiat ce o ajuta; iar la final va trebui sa cauta mostenirea pe care bunica ei a lasat-o undeva).Dar nu l-am transpus pe hartie fiindca nu am avut timp.

| RAY a răspuns (pentru R0R0):

Problema cu mine e ca nu stiu care e mai tanara mama sau fica sau bunica de aia nu scriu nimic, ca imi devin cititori mai intelectuali ca niciodata, plus ca ce scriu eu e ilegal e realitatea

| R0R0 explică (pentru RAY):

Bunica e intotdeauna mai batrana laughing (sa retii asta)

| RAY a răspuns (pentru R0R0):

Poate o sa facem noi doi candva ceva

| R0R0 explică (pentru RAY):

Ray, ne-am inteles ca nu mai aberam. Si ca nu ne indepartam de la subiect.
Si rareori mai vezi un roman scris de 2 autori

| RAY a răspuns (pentru R0R0):

Ce vorbesti eu m-am gandit sa scriu in grup un roman, eu cu verginica la cabana

| R0R0 explică (pentru RAY):

Perfect! Sa mi-l dati si mie sa-l citesc.
Sunt sigura ca imi va placea la nebunie!

| RAY a răspuns (pentru R0R0):

Problema e sa nu ne imbolnavim de bts pana il terminam

| R0R0 explică (pentru RAY):

Nu va imbolnaviti voi.

| RAY a răspuns (pentru R0R0):

Nu noi si altele ne dau

| R0R0 explică (pentru RAY):

laughing
Voi veti face tot ce puteti ca sa terminati cartea. Publicul mare abia asteapta aparitia ei.

| RAY a răspuns (pentru R0R0):

Nu vi si tu la cabana?

| R0R0 explică (pentru RAY):

Ce sa fac acolo?

| RAY a răspuns (pentru R0R0):

Sa ne ajuti sa scriem

| R0R0 explică (pentru RAY):

Mi-ar placea sa va ajut(mai ales ca am o imaginatie uriasa), dar nu pot. Voi fii ocupata. Imi pare foarte rau.

24 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cand eram mai mic, citind "Amintiri din copilarie" de Ion Creanga, m-am gandit: ba, ce ar fi daca as scrie si eu la maturitate despre intamplarile, amuzante zic eu, din copilaria mea, dar si sa povestesc experientele triste pe care le-am trait. Ma gandeam ca poate ar educa pe multi, insa, probabil, n-o sa am niciodata rabdare sa scriu o asemenea carte. Pe langa asta, succesul ar fi, probabil, egal cu zero, nu cred ca ar interesa pe cineva viata altcuiva, atata timp cat persoana respectiva nu este faimoasa/cunoscuta.

| R0R0 explică (pentru AFR81):

Nici eu nu am avut rabdare sa scriu.Este mai greu decat pare

| R0R0 explică:

Daca vrei tu se pune...

| Idkidk a răspuns:

Da, m-am gândit, despre Ştiinţă şi Tehnică.

| R0R0 explică (pentru Idkidk):

Interesant.