| addinne a întrebat:

Va rog frum imi spuneti si mie mai multe despre prizee? daca trebuie sa dau vreo adresa...si unde? pls vreau sa stiu mai multe!

6 răspunsuri:
| andrei57 a răspuns:

Salut, pai sunt prize simple, cele normale care se leaga pe metoda clasica in stea (o doza de legatura din care se pleaca cu prizele), si mai sunt cele modulare, care se leaga in cascada (se da alimentarea din una in alta). Cand cumperi o priza trebuie sa ti cont de amperajul la care rezista... dar si de firma (sa nu fie turcesti!) cateva firme foarte bune care le si recomand: Merlin Gerin, Gegrand, Schneider, Gewiss, Bticino...

| andrei57 a răspuns:

Pai frate daca esti atat de desteapta si de inteligenta la ce mai ne pui noua intrebari? De fapt nici nu stii sa pui o intrebare... ai cerut informatii despre prize, eu ti-am dat. Invata sa pui o intrebare clara si concisa, fara a lasa loc de interpretari! Acum nu mi-o lua in nume de rau dar asta e adevarul...

| adesp12 a răspuns:

laughing cred ca era vorba de un sit de jocuri laughing

| adesp12 a răspuns:

Oricum, andrei. ai dat informatii bune despre prize! E vina ei ca nu a stiut sa puna intrebarea.ca mai toti cei de pe TPU. Vor raspunsuri, dar nu stiu cum sa intrebe...

| addinne explică:

Tu nici nu stii despre ce vb,,, scuze dar intereseaza'te ce mai e si cu prizee

| addinne explică:

Ok nu te supi dar ...ma refeream la siteul ala francez prizee