| Ularu_Ion_1969 a întrebat:

Va rog imi spuneti si mie cate studii trebuie pentru Actorie amatori adulti va multumesc

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ca actor amator n-ai nevoie de studii, ai nevoie de o trupa sau de public.

| MasterDisk a răspuns:

Depinde ce fel de actor vrei să fii...

| Ularu_Ion_1969 explică (pentru MasterDisk):

Eu vreau actor amator film

| doctorandus a răspuns (pentru Ularu_Ion_1969):

Inca o data: actor in general si actor amator in special nu sunt profesiuni protejate (restrictionate). Adica daca un regizor te vrea in film, tine cont de capacitati, nu de diploma. Altfel nu s-ar putea face filme in care joaca si copii.

| Ularu_Ion_1969 explică (pentru doctorandus):

Multumesc frumos

| Diaconu_Andrei_1984 a răspuns:

Pai facultatea de actorie