| Shadowcrown a întrebat:

Va salut, am si eu cateva nelamuriri. Sunt inscris la sgp, soldat gradat profesionist in armata pentru probele de anul acesta, problema e ca inca nu s-a anuntat cand se vor sustine, se pot sustine si peste doua zile dar si peste 4 luni. Am lucrat la un call center timp de cateva luni, tot ce nu mi-a placut acolo a fost barfa si statul prea mult, nu e pentru mine. Si am decis sa aleg altceva, am vazut ca te poti face pompier servant pentru serviciile voluntare/private SVSU cu un curs de 160 de ore teorie, practica. Ma gandesc daca merita sa-l fac, adica as putea lucra spre exemplu pentru o firma de securitate care are un departament de stingere a incendiilor, nu? Vreau sa stiu cat mai multe detalii, adica cum este programul de lucru, ce salarii sunt, toate informațiile de genul acesta. Multumesc. ah da ofer acea funda.

1 răspuns:
| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Nu-s deloc cel mai în grad să-ți răspund la solicitarea ta, dar da, mă pasionează armata. Am fost și la Legiune, ma rog, o poveste întreagă. La armată chiar eram foarte dorit acum 1 an dar i-am refuzat politicos, nu mi-a plăcut sistemul gradare(opinia personală, mult prea pe bază de școală). Sfatul meu este să discuți direct cu ei; eu îți pot spune că spună bine ce inteționezi tu, nobil, și o poți face cu brio. Probabil vei avea salarii bune program de lucru undeva la 8 ore pe zi 2 libere pe săptămână si un salariu de început pe la 2500 lei NET, plus alte beneficii. În rest, mult succes îti urez CoroanăDinUmbră și sper că ți-am fost cât de cât de folos!