| minrest a întrebat:

Va salut, colegi. Cat ar castiga un librar debutant, mai bine zis o vanzatoare la librarie? Are liceul, bac-ul si este prima slujba. Intreb ca sa stiu cat ar fi corect sa ceara, daca ar fi intrebata.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Salariul ca vanzator debutant, este cel minim pe economie!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Minimul pe economie

| minrest explică:

I-au dat un test de matematica, si cum ea a luat la bac la mate 9, 5, l-a facut foarte bine si au angajat-o imediat. Salariu net 1300. Oricum planul e sa studieze, dar are acum o pauza. Multumesc mult pentru raspunsuri.

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Ar fi norocoasă dacă ar găsi pe cineva să o angajeze cu salariu minim pe economie și cu toate actele în regulă.

| minrest explică (pentru VreauSăIauBACul):

Asa este, nu zic, dar pe cineva trebuie sa angajeze si ei. Acuma e la interviu.