| anonim_4396 a întrebat:

Va vine sa credeti ce zice baiatul asta? Cum poate fi o persoana atat de low life incat sa ii placa sa fie shaormar?
https://www.youtube.com/watch?v=uxSQXQle9UI

Daca ar avea familie, credite si n-ar avea de ales, as intelege... dar e tanar saracul... de ce ar face munca asta 5 ani? Cum poate sa traiasca, sa munceasca intr-un asemenea mediu abject, unde de regula sunt angajati si clienti de cea mai joasa speta.
Inteleg ca vrea s-o ajute pe ma-sa bolnava, dar nu ar ajuta-o mai mult daca si-ar face o cariera?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mie nu imi vine sa cred ce zici tu. Unii se multumesc cu putin. E de preferat un shaormist fericit cu ceea ce face si care isi face meseria cu drag decat un neurochirurg care e o scirba si eventual mai si omoara cate un om ca era intr-o pasa proasta si nu a fost 100% focusat la operatie.

| Flavianadx a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Baiatul ala e putin un caz extrem... sa ii placa sa fie shaormar.
Mai lipseste sa vad un maturator, pe o canicula de 40 grade sau ger de -10... sa spuna ca iubeste sa mature strada.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Flavianadx):

Si nu vad care ar fi problema? Vrei o categorie de "angajati" de care sa ne fie jena si scirba? Gindeste-te la aia sute de mii/milioane de bugetari care freaca duda si nu fac absolut nimic util societatii! In rest, maturatori, vidanjori, shaormari, toata stima si respectul, atita vreme cit fac ceea ce fac cu simt de raspundere si nu isi bat joc!